Taylor Daniel Lautner Hakkında Herşey...

 

Herkese selam arkadaşlar...

Taylor Lautner Hakkında Herşey Burda

  Taylor Daniel Lautner (d. 11 Şubat 1992), ABD'li aktör ve dövüşçü. 2005 yapımı The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D adlı aile filmi, Steve Martin'le oynadığı Sürüsüne Bereket 2 ve Alacakaranlık'taki Jacob Black rolüyle tanınmıştır.:))

                                                 BİYOGRAFİ

Lautner, Grand Rapids, Michigan'da, yazılım geliştirme şirketinde pilot olarak çalışan bir babanın oğlu olarak dünyaya geldi. [1] Hudsonville'de büyüdü ve ailesi Santa Clarita'ya taşınana kadar (yaklaşık 11 yaşında) Jamestown İlköğretim Okulu'nda öğrenim gördü. [2] Lautner'in annesi kızılderili soyuna dayanmaktadır (özellikle Ottawa ve Potawatomi bölgesinden). Lautner'in Makena adında bir kız kardeşi vardır.

Lautner, başarılı bir dövüşçüdür. Fabiano's Karate Okulu'nda altı yaşından itibaren eğitim görmüştür. On bir yaşındayken, NASKA's Black Belt Open Form, Musical Weapons, Traditional Weapons ve Traditional Forms'ta bir numarada yer aldı, On iki yaşındayken Çocuk Dünya Şampiyonası'nı kazandı. Koçu Michael Chaturantabut'dı.Selena Gomez ve Taylor Swift ile çıkmıştır.Teen choice awards 2010 ödül töreninde en çekici erkek seçildi.Ödül töreninde Selena Gomez ile tekrar yakınlaştı. Şimdi lise aşkı Sara Hicks ile çıkmaktadır.

                                          KARİYER....

Lautner ilk olarak 2001 yılında, Shadow Fury adlı televizyon filminde seyirci karşısına çıktı. Daha sonra Summerland, The Bernie Mac Show ve My Wife and Kids'te rol aldı. The Nick & Jessica Variety Hour gibi başka televizyon şovlarında da yer aldı. Lautner, özellikle seslendirmede çok başarılıydı. Danny Phantom'da Youngblood karakterini seslendirdi. What's New, Scooby-Doo? ve He's a Bully, Charlie Brown'un bazı bölümlerinde de seslendirme yaptı.

2005 yılında, Robert Rodriguez yapımı The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D filminde Sharkboy oynamaya hak kazandı. Bu film için Austin,Texas'ta üç ayını harcadı. Aylar sonra ise, Cheaper by the Dozen 2'de Elliot karakterini oynadı.

2008'in ekim ayında, televizyon dizisi olan My Own Worst Enemy'de Christian Slater'ın oğlunu oynadı. Fakar dizi sadece dokuz bölüm gösterdi. Lautner daha sonra, Stephenie Meyer'ın romanından uyarlanan Alacaranlık filminde kızılderili Jacob Black karakteri oldu. Jacob Black karakteri, seri boyunca ortaya çıkacak büyük fiziksel değişiklikler yüzünden, Alacakaranlık'ın devamı olan Yeni Ay filminde farklı bir aktör tarafından oynayacaktı. Lautner, sürekli olarak antreman yapıp kilo aldı ve Yeni Ay filminde de oynadı. Bu arada Valentine's Day'de de Tyler Harrinton karakterini oynadı.

Lautner, 12 Aralık 2009 tarihinde, Saturday Night Live'e en genç konuk unvanıyla katıldı. Lautner şu günlerde en yüksek maaaşlı genç aktörlerdendir.Lily Collins ile Abduction filminde rol alacaktır.Ayrıca apologize adlı bir şarkı seslendirmiştir. ve sesi oldukça güzeldir.

                                            FİLMOGRAFİ

 

YılFilmRolüNotlar
2001 Shadow Fury Young Kismet  
2003 The Bernie Mac Show Aaron TV
2004 My Wife and Kids Tyrone TV
Summerland Boy on beach TV
2005 Sürüsüne Bereket 2 Elliot Murtaugh  
Danny Phantom Youngblood TV, ses
Duck Dodgers Reggie Wasserstein TV, ses
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D Sharkboy  
What's New, Scooby-Doo? Dennis/Ned TV, ses
2006 Love, Inc. Oliver TV
He's a Bully, Charlie Brown Joe Agate TV, ses
2008 Alacakaranlık Jacob Black  
My Own Worst Enemy Jack Spivey TV
2009 Yeni Ay Jacob Black  
2010 Valentine's Day Tyler Harrinton  
Tutulma
                                                                    taylor hayranlarııı!!!!....

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !